June 2017

Zas si stěžuju.

28. june 2017 at 23:00 | veroniei |  Opinions.
Okej, tak na chvíli zkusíme metodu volného psaní. Třeba ze mě něco vyleze a možná i něco smysluplného. Chci vždy napsat tolik článků a tolik myšlenek, ale nikdy je nedokážu pořádně zpracovat. Řekla bych, že zde tkví moje mínus. Neumím přesně předávat informace, jednoduše, tak, aby mě někdo pochopil. Je to složitý, vždyť vlastně mozek a ani slova nikdy nedokážou precizně popsat to, co myslíme, jak to cítíme a vnímáme. Každý je jedinečný, chápe svět je jinak a má myšlení i jinak nastavené. A to mě baví. Tohle je na životě a žití zábava.
Jednou jsem na blog napsala, že miluju žití a zároveň mám někdy chvíle úplně na piču. Ale to každej samozřejmě. Život je houpačka, jde od desíti k pěti, ale nakonec je strašně super a jednoduchej. Strašně super. Jak něco může být hrozně skvělého?! Dva totální protiklady - vlastně oxymorón. No jednoduše, život si zbytečně ztěžujeme. Jenže --- já to střídání nálad a protikladů mám třeba v jednom dni desetkrát po sobě.
------------------------------------------------------------------------------
Chtěla bych něco vytvářet. Psát texty, třeba k písním, nebo knihu, nebo rýmy, ale ne poezii. Chtěla bych malovat, cokoliv. Nejvíc mě vždy bavilo psát. Rukou. Prostě psát, jak psacím, tak tiskacím. Zkoušet nové fonty.
Jako malá holka jsem stále něco malovala, ale jakmile jsem nastoupila do školy (přesněji řečeno na vyšší stupeň), tak jsem přestala. Mrzí mě to čím dál víc. Ztratila jsem sama sebe, něco co mi šlo a měla jsem to ráda. Nechala jsem se udupat a zničit školou, společností a chlastem. Samozřejmě si za to můžu sama, nechci nikoho vinit, ale jen bych chtěla podotknout, že to tady je. Ve školách se nás snaží přiklášlit k obrazu svému a dělat z nás průměrné lidi. SHEEOPLE. Nikdo nerozvíjí váš talent, protože ten zvládáte na jedničky a to stačí. Nemusíte být už podtržená jednička, musíte dohnat ty pětky na trojky, aby se z vás stal průměr. Jsem samozřejmě pro nějaký všeobecný přehled, protože omezené lidi bez rozhledu a nepříjímání cizích názorů nemám ráda. Ovšem člověk rychle ztratí své sny a skončí v něčem, co ho ani nebaví. Já zakrněla, totálně. Jako bych už se nedokázala zabavit sama, bez počítače, bez mobilu. Jak smutné. Prostě se chci navrátit - back to the roots. No ale už to nejde tak lehce jako když jsem byla dítě. Ti se nebojí, jsou bezprostřední a ještě nezkažení. Ano, označuji nás za zkaženou společnost.
Ale stejně si myslím, že život nám to nakonec stejně přivede. On nás nějakým neznámým důvodem stejně svede na cestu, kterou kráčet máme a kde budeme plnit naše poslání. V tuhletu chvíli se ale stále hledám. A je to mazec. Člověk je zmatenej jak lesní včela a neví, co dělat. Prostě neví.


Mimichodem - tohle je fotka k písničce Crystal od New Order.
Jednoduchost = krása = nadčasovost. V té fotce něco je a v té osobě taky.