April 2016

one.

1. april 2016 at 21:20 | veroniei |  Quotes.

"Život patří těm, co se neposerou."

- Charles Bukowski

Justin Bieber.

1. april 2016 at 20:41 | veroniei |  Hall of fame.
Sama to nechápu. Vypadá to jako bych se zbláznila. It is too late to say I'm sorry now.
Neřekla bych přímo, že jsem ho nenáviděla. Byl mi docela rybíz, ale rozhodně mi s tím hříbkem na hlavě sympatický nebyl.
Ale čas uplynul, já se změnila a stejně tak Justin. Jsem z jeho progresu doslova nadšená. Celé nové album má hlavu a patu - texty, hudba, vše bez chyby. Dospěl. He's got a purpose now. Prostě se podle mě našel a to je to nejdůležitější a nejkrásnější, co se nám může stát. Hudba jde s dobou, ale zároveň je i trochu jiná. Vizážově se mi taky víc líbí, stejně jako jeho nová bezďácká móda. Nevím, čím to je. Ale někdy si asi nemusím všechno vysvětlovat.
Vážně mě mile překvapil a jeho hudbu si pouštím hodně často. A asi to kluk taky nemá jednoduchý, ale kdo jo?
What do you mean?

He's already a legend for me.

learn something.

1. april 2016 at 20:09 | veroniei |  Opinions.

Chtěla bych se učit, vážně chtěla. Ale teď mám důležitější věci na práci, jako třeba napsat článek na blog. Jindy zase uklízím, dělám si pořádek ve věcech, maluji, luštím sudoku, sleduju seriály a filmy nebo jen poslouchám hudbu. Pak se zase musím postarat o takové ty holčičí věci jako je manikúra, pedikúra, péče o pleť, zbavení přebytečné srsti apod. Prostě k tomu učení se nejde jen tak lehce dostat. I ta bílá zeď bývá často zajímavější.
Uklidňuji se tím, že mám ještě měsíc. Měsíc do "pouhé" maturity. Ano, maturita je jednoduchá, ale po bitvě je každý generál a před ní mu určitě taky cvakala prdelka. Navíc my, co prolézáme bez potíží a učení celé ty roky, nejsme zvyklí se najednou učit taková kvanta a k tomu
ještě něco vypracovávat.
Pak mám zase svou svědomitou stránku, která mě navštěvuje zřídkakdy, a ta se i učí. Naštěstí jsem se řídila pravidlem - vyberu si to, co je pro mě nejmenší zlo a co mě aspoň trošku baví. Takže volba padla na angličtinu (v dnešní době velice "originální", ale nemůžu za to, že mě ten jazyk vážně baví a dokonce mi učaroval), zeměpis (to byl snad jediný předmět, co mě ještě s jazykama vždycky bavil; spousta lidí to bere jako nejjednodušší možnost, jak prolézt, ano všechno se dá vyčíst z atlasu, ale to, že dostanete 4 s odřenýma ušima a ještě k tomu naserete učitele nechci ani zažít, byla by to pro mě potupa a sama bych byla nespokojená, věci nedělám je na polo, ale přece pořádně) a češtinka je pro mě taky ráj (docela ráda filozofuji, takže literatura mě vždy bavila). Jsem ráda, že jsem se vyhla matice, která příští rok asi ty chudáky čeká. Nechci se podceňovat, myslím, že bych zvládla i ji, stačí jen chtít, ale když vás něco nebaví, proč se tím zabývat? Zkoušela jsem se tak rozhodovat i při výběru školy, tak snad to vyjde.
Nikoho tady ovšem od učení neodrazuji. Naopak, jsem zastáncem, že se člověk má celý život vyvíjet a učit se nové věci. Poznávat sebe a poznat celý svět. Jen školství je špatně nastavené a pořád nikdo nevyřešil, jak by to mohlo fungovat, aby byli všichni spokojení. Zdá se to zase jako nějaká moje myšlenka vytvořená na růžovém obláčku, ale proč by nemohla být uskutečnitelná? Vše je možné.