July 2015

decision.

24. july 2015 at 21:49 | veroniei |  Opinions.
Člověk je zvláštní bytost. Dokáže přemýšlet, uvažovat o různých věcech, snít a představovat si nemyslitelné, nevysvětlitelné, zkrátka cokoliv. Vnímá pocity, hudbu a přírodu a dokáže se podle ní přizpůsobit. Je citlivý a něžný a ani o tom někdy neví. Může být i hrubý a nevděčný k tomu, co na světě má, ale to potom není sám sebou.
A teď si vybrat? Lehkost nebo tíha? Lehkost bytí spočívá ve fantazii a odpoutání se od země, vnitřních pocitů a přemýšlení o životě. Tíha v připoutání se k matičce zemi i lidem na nich žijící. Upoutat na sebe lásku, která nás táhne k zemi. Ani jedno není negativní... ale špatné i dobré člověk musel pojmenovat, jak jinak je od sebe rozpoznat. Pak taky nastávají paradoxy.
V podstatě musí mít člověk obojí a uznávat lehkost i tíhu. Mít je v rovnováze. Jak to dobré, tak zlé. Nejde si vybrat jedno a musíme přijmout a odpustit vše. Pak je cesta správná.


drink alcohol! it helps.

19. july 2015 at 20:56 | veroniei |  Unclassified.
Přiznání - Som alkáč.
Potím se jako prase.
Co je to zase za počasí? Stále se otepluje. Ještě jsem po včerejší garden party u nás, takže to teplo na mě působí úplně skvěle. Vážně. Ale za to jsem zvládla moji challenge - půl litra rumika. Už to tak je, jsem alkáč a nehodlám si to upírat. A nepochopím lidi, co někdy neupustí svoji uzdu a trošku to nerozjedou. Nemohla bych existovat. Stalo se tou mou součástí a baví mě to. Samozřejmě se bavím i bez ethanolu, ale někdy musíme potrápit i játra.

Vysvětlení mých po-opileckých keců:
Nepodporuji nikoho v chlastání. Psala jsem to po draku, když mám vždy dobrou náladu a vše se zdá být jednoduché. Myslela jsem to tak, že malé množství neuškodí a škrobeným lidem to jen doporučuji. Potřebují nějaký to odvázání a aspoň jednou za život by se člověk měl pořádně ožrat a klidně z toho zablít. Od toho tady jsme, zkusit všechno.